lipiec 2010

Lista Członków PSG - aktualizacja

Została zaktualizowana lista członków PSG (stan na dzień 31.06.2010). W razie wątpliwości proszę o kontakt.

Europejski Kongres Go 2010

25 lipca rozpoczął się 54-ty Europejski Kongres Go. Polskę w tym roku reprezentują Kamil Chwedyna 4d i Agnieszka Kacprzyk 1d.
Wyniki turniejów kongresowych dostępne są na http://www.egc2010.fi/results.php.

Wyniki Polaków poniżej(M - main - turniej główny, W - turniej weekendowy) :

Czytaj dalej

Mistrzostwa Świata Juniorów - Zdjęcia

Znalazłem jedną galerię, z dużą ilością zdjęć z Mistrzostw Świata Juniorów w Go. Oto adres: http://picasaweb.google.com/milos.podpera/100722_29_WYGC_Penghu

Na tym zdjęciu widać część (a może wszystkie) wyniki z grupy najstarszej, w której stargował Mateusz Surma, (chyba) jedyny reprezentant Polski. 

Jeżeli ktoś ma więcej linków z tej imprezy, zapraszam do wrzucania w komentarzach :)

Opis tabelek z wynikami

Ponieważ często pojawiały się pytania "co to za dziwne znaczki w tabelkach z wynikami" pozwoliłem sobie stworzyć krótki opis jak czytać tabelki z wynikami.

1 Pojedynek Pamięciowy - Shuusaku

W ramach tajnego projektu goistycznego "Polski Pro" ogłaszam "1 Pojedynek pamięciowy - Shuusaku", którego finał odbędzie się podczas Letniej Szkoły Go - 18 sierpnia.

Wymagania: nauczyć się na pamięć 50 wybranych przez nas gier Shuusaku do 160 ruchu (czas na naukę do rozpoczęcia egzaminu - 18.08). Aby zdobyć zbiór wymaganych 50 gier - należy się zgłosić mejlowo lub na kgs do autorów wiadomości - prześlemy gry.

Uczestnicy: każdy chętny (bez względu na siłę, wiek, płeć, rasę, wyznanie i kolor skóry).

Nagrody:

 • 1 miejsce - Płaszcz mocy Saia (podobny do tego z którego moc czerpał Shuusaku) + sakiewka 50 miedzioniklowych monet.
 • 2 miejsce - sakiewka 40 miedzioniklowych monet.
 • 3 miejsce - sakiewka 30 miedzioniklowych monet.
Egzamin: początek 12:00 18 sierpnia 2010r. Podchodzimy do egzaminu pojedyńczo w kolejności ustalonej losowaniem przeprowadzonym po zamknięciu zapisów. Wygrywa uczestnik, który zapamięta najwięcej gier (ew. popełni mniej błędów). Egzaminować będzie wyznaczona osoba (lub osoby).

Zacznijcie już dziś! - zapraszamy do zabawy
Cezary Czernecki (Nickless) - czarek.czernecki[maupa]gmail.com
i Kamil Chwedyna (fisz) - fishman4[maupa]o2.pl.

PS. Szukamy osoby znającej się na szyciu i chcącej pomóc w zrobieniu odjechanej nagrody głównej - kontakt jak wyżej.

Go - prostota, równowaga i możliwości

O starochińskiej strategicznej grze Go opowie Tomasz 'nessumo' Warchoł w Mesita Cafe (Warszawa) 16 lipca 2010 w godzinach 1900 - 2030.

Gra w jest niezwykła pod wieloma względami. Choć jej zasady da się spisać na skrawku papieru liczba wariantów rozgrywki jest niewyobrażalna. W erze superkomputerów wygrywających z szachowymi arcymistrzami nadal nie potrafimy stworzyć algorytmu dobrze grającego w go. Warto przyjrzeć się bliżej grze, która dla niektórych krajów jest nie tylko zabawą, lecz elementem kultury. Zapraszamy na opowieści o Go. Wstęp wolny.

Jeśli jesteś goistą i od lat próbujesz przekonać znajomych, a oni mają wykasują się nieodpowiednią ;) asertywnością - przyprowadź ich, może Tomkowi uda się ich oczarować...

Niedzielny wykład

Cezary Czernecki 1 dan poprowadzi na KGS w Polskim Pokoju w Niedziele 11 Lipca o godzinie 19:00 wykład o otwarciu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

AKTUALIZACJA: Z powodu meczu wykład odbędzie się godzinę wcześniej o 19:00

Relazja z KoneCONu 3 w Szczecinie

fotoW sobotę zakończył się trwający trzy dni KoneCON 3. Przez większość czasu prowadziliśmy warsztaty Go. Nauczyliśmy kilkadziesiąt osób grać w Go, przeprowadziliśmy dwa konkursy problemów. Turniej Go i Atari Go. Poprowadziliśmy też wykład z zarysów histori Go i zasad gry. Na warsztatach uczyliśmy grać w AtariGo i graliśmy z chętnymi umiejącymi grać i początkującymi.

Czytaj dalej

iLMM - poszukiwany nowy admin

Czołem Drodzy iLMMowicze, Nadszedł moment, który prędzej czy później musiał nadejść. Poszukujemy kogoś do pomocy, poszukujemy człowieka w skrócie zwanego administratorem.

Wymagania (myślę, nie są wygórowane):

 1. Chęci!
 2. Podstawowa znajomość HTML lub chęć aby tą znajomość uzyskać :).
 3. Dysponowanie wolnym czasem.
 4. Odpowiedzialność.
 5. Umiejętność pracy w zespole.

Co oferujemy:

 1. Możliwość prowadzenia i wpływania na kierunek rozwoju największej ligi w Polsce.
 2. Możliwość wchodzenia na KGS na nicku iLMM :D.
 3. Satysfakcję :).

Jeśli jesteś zainteresowany/a (ale tak serio serio) skontaktuj się z Hipciem na KGS, lub pisz na ilmm@o2.pl lub radoslaw.jachym <at> go.art.pl, pogadamy o szczegółach.

BTW. Poszukujemy już teraz, ale nowa osoba będzie potrzebna pod koniec sierpnia (wakacje muszą być:)).