styczeń 2010

Turniej w Mikołowie

Termin: 21 marca br.

Miejsce: Restauracja Replay Konstytucji 3 Maja 11, 43-190 Mikołów (centrum Mikołowa)

Czytaj dalej

Spotkanie wrocławskiego Gokurabu 3 lutego odwołane

Spotkanie wrocławskiego Gokurabu 3 lutego zostało odwołane.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie klubu 10 lutego.

Turniej w Bydgoszczy 20 lutego 2010

W imieniu Bydgoskiego Klubu GO zapraszam serdecznie na kolejny turniej w Bydgoszczy:

Szczegóły:
Termin: 20 lutego 2010, zapisy od 9:00, start o 9:30 (później niż dotychczas!) zapowiedziane i niewielki spóźnienia traktujemy łagodnie...
Miejsce: VI Liceum Ogolnokształcace, ul. Staszica 4, Bydgoszcz Sala 44 lub inna w okolicy - pani na portierni pokieruje...
System: 4 rundy, czas 30 minut, byoyomi 20 sek. turniej handicapowy
Wpisowe: nieobowiązkowe - bedzie skarbonka;)
Nagrody: książki i sprzęt - dzieki uprzejmości sponsorów:
Sklep Internetowy Go - e-go.pl - http://www.e-go.pl ,
Polskie Stowarzyszenie Go - http://psg.go.art.pl/ ,
Włodzimierz Malinowski,
Wojciech Szychowiak,
Oraz wszyscy Ci co hojnie zasilają skarbonkę...

OPP Stowarzyszenie Meijin (nr KRS : 0000279330), ufundowało upominki dla graczy, którzy debiutują w turnieju Go. Działalność stowarzyszenia można wspierać przekazująć 1% podatku. http://akademiago.pl/nowosci/polska/stowarzyszenie-meijin/

Wszystkim sponsorom serdecznie dziekujemy.

Miło widziane wcześniejsze zgłoszenia na: wojciechszychowiak@poczta.onet.pl

pozdrawiam
Wojtek

Spotkanie we wrocławskim klubie Gokurabu odwołane

W środę 27.01.2010 spotkanie w klubie Gokurabu zostało odwołane.

Zapraszamy na kolejne spotkania klubu w środy w godzinach 18-22 w Instytucie Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu przy pl. Maxa Borna.

iLMM - Aktualności

Runda styczniowa powoli dobiega końca. Na podsumowanie miesiąca jeszcze przyjdzie czas, a tymczasem garść informacji i ciekawostek.

Po pierwsze, sponsorzy. Dzięki nim możemy rozwijać swoją działalność i nagradzać naszych małych i dużych wojowników:). W tym miesiącu dołączyło 4 sponsorów, dwóch z nich wsparło finansowo iLMM, a dwóch kolejnych tj Marek 'Marek' Kamiński i Tomasz 'Nexo' Ślązok przygotują pakiet indywidualnych lekcji dla zwycięzców pucharów pocieszenia z gigantycznym, bo prawie 60% upustem. Dziękujemy serdecznie!
Jeśli chciałbyś w jakikolwiek sposób wspomóc iLMM, lub chciałbyś poczytać o naszych ambicjach i ile jeszcze brakuje do ich zrealizowania, na tej stronie znajdziesz wszelkie informacje:
http://ilmm09.wordpress.com/sponsorzy/

Po drugie, do 1-go lutego trwają zapisy do lutowych eliminacji. Zapraszamy wszystkich graczy, poniżej 30-go roku życia do wzięcia w nich udziału. Nie ma znaczenia jaki masz ranking, warto spróbować zmierzyć się w poważnej grze, sprawdzić swoje siły z rankingowo silniejszym, raz że można wiele się nauczyć, a dwa, można wywalczyć krówki, pakiet lekcji, lub po prostu dostać się do ligi. Więcej na stronach:
http://ilmm09.wordpress.com/eliminacje/ i http://ilmm09.wordpress.com/eliminacje/zapisy/

Czytaj dalej

Nowa lista rankingowa

Na stronie ranking.go.art.pl znajdziecie nową listę rankingową PSG prowadzoną przez Wiesława Sawickiego.

Forum: dyskusja o polskich bractwach Go

Na forum IAG rozpoczęła się dyskusja o utworzeniu polskich bractw (klanów) Go. Zainsteresowanych zapraszam do tego wątku

Turniej w Łodzi ma sponsora!

Witajcie!

Bardzo miło mi przekazać Wam najnowszą informację dotyczącą najbliższego łódzkiego turnieju. Będzie on sponsorowany przez sklep e-go.pl oraz Stowarzyszenie Meijin.

Czytaj dalej

Turniej w Łodzi - kolejne informacje

Hej!

Turniej w Łodzi (13.02.2010) zbliża się dużymi krokami. Na naszej stronie pojawił się formularz rejestracyjny. Zapraszam wszystkich do rejestracji.

Dostępna jest również lista zarejestrowanych. Jak widać zgłosiło się kilka całkiem silnych osób. Będzie można się sporo nauczyć!

Nie zwlekajcie i rejestrujcie się już teraz!

Linki przeniesione

Linki trafiły z bloku w lewej części strony na podstronę dostępną z menu głównego. Jeśli posiadacie jakieś ciekawe adresy lub chcielibyście pochwalić się swoją stroną/blogiem podsyłajcie (może być z opisem) na portal@go.art.pl.

4. runda mistrzostw Holandii - komentarz Guo Juan

Guo Juan 5p komentuje na KGSie gry z mistrzostw Holandii. Komentarz z 4. rundy, która rozpoczęła się o 14, rozpocznie się o 16 w pokoju EuroGoTv (znajdziecie go w pokojach 'Towarzyskich'). Oprócz tego w pokoju angielskim transmitowane są gry na żywo.

Kolejne nowości w foto

W niedzielę, zapraszam na kolejne kilka nowych linków do galerii goistycznych.

Poniżej "nowości" ;) 

2009

32. Międzynarodowy Turniej Warszawski (26 -28 czerwca)

Liga Młodych Mistrzów Next - Bielsko-Biała (30 kwietnia - 3 maja)

2008

Puchar Prezydenta Bytomia (8-9 listopada)

Nowe linki w dziale foto

Dziś dodałem trochę brakujących linków do działu foto, dokładnie do roku 2008 i 2009. Poniżej większość (ale nie wszystkie) dodane linki. Zdaję sobie sprawę, że to jeszcze nie kompletna lista, szczególnie w roku 2008 dużo jeszcze brakuje, natomiast rok 2009 powinien być już kompletny, jeżeli nie jest, to proszę do mnie napisać, czego jeszcze brakuje.

2009

XII Turniej w VILO (29 listopada)

KoneCON2 - Szczecin (3-5 lipca)

Dzień kwitnącej wiśni - Bytom (15-16 maja)

III Gliwicki Turniej Go (18 kwietnia)

I turniej o tytuł inżyniera Go - Wrocław (24 kwietnia)

XIII Turniej w VILO - Bydgoszcz (24 kwietnia)

2008

Liga Mistrzostw Polski Go (18-21 grudnia)

Letnia Szkoła Go:

Długi weekend goistyczny w Bielsku Białej (23 maja)

 

Poszukiwana poszukiwany

Poszukiwani chętny do administrowania jednym z działów zestawień:

Pracy jest naprawdę niedużo (nie potrzebne są też żadne specjalne umiejętności, poza tym zapewniamy bezpłatne szkolenie;)), ale jeśli chcecie by ten dział dalej funkcjonował to potrzebna jest Wasza pomoc. Zgłoszenia i pytania o szczegóły proszę kierować na portal@go.art.pl.

System Rankingowy PSG

Kamyszyn przygotował dział dotyczący systemu rankingowego (w menu 'Zestawienia'). Znajdziecie tam między innymi regulamin systemu rankingowego PSG, skład komisji rankingowej oraz listę polskich danowców. Niedługo pojawią się kolejne treści.

iLMM - Podsumowanie Rundy Grudniowej

W grudniowej odsłonie iLMM, po raz kolejny walczono na czterech frontach. Grupa A, grupa B, eliminacje i puchar bartosha. Doskonale!

Ponadto, w tym miesiącu organizatorzy ligi rozpoczęli poszukiwanie sponsora i... znaleźli niejednego. Wyśmienicie :)

Dzięki sponsorom już 1 stycznia na KGS odbyło się noworoczne losowanie spośród graczy którzy utrzymali się w grupie A. Wylosowana osoba, a jest nią Marcin Majka (higaki94), w nagrodę otrzyma lekcję u wybranego przez siebie profesjonalisty! Wybornie :D

Czytaj dalej

Foto - marmez obejmuje dowodzenie

Dział Foto w którym możecie znaleźć linki do galerii doczekał się administratora. Jeśli znacie galerie ze zdjęciami które nie są tam jeszcze umieszczone lub macie inne uwagi dot. tego działu - piszcie bezporśrednio do marmeza.

Nowa strona Porfiriona

Z przyjemnością informuję, że szczeciński klub doczekał się nowej wersji strony.

Razem z nowościami technicznymi (komentarze do wpisów, newsletter...), zostały dorzucone nowe treści, są nimi opisy książek z biblioteki, na razie wybrane, ale będzie ich przybywać. Najprawdopodobniej zostaną też poprawione. Czekamy też na komentarze, nie tylko klubowiczów. Teraz każdy może skomentować jakąś książkę, lub dowolny inny wpis. 

Adres strony niezmieniony:

Serdecznie zapraszam. :)

Turniej w Łodzi - zapowiedź

Witajcie!

W Łodzi szykujemy dla Was kolejną imprezę. Tym razem będzie to jednodniowy turniej handicapowy i towarzyski - gry nie będą liczone do grabolki ani rankingu EGF. Turniej ma być nastawiony na słabszych graczy i przy jego okazji chcemy Wam dać szansę pograć jak równy z równym z bardziej zaawansowanymi goistami.

Czytaj dalej

System Rankingowy Polskiego Stowarzyszenia Go

Wraz z końcem ubiegłego roku Krzysztof "Grabol" Grabowski, dotychczasowy opiekun Systemu Rankingowego PSG zakończył swoją przeszło 30 letnią Misję.

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Go i wszystkich polskich goistów chcielibyśmy gorąco podziękować za jego systematyczne wysiłki i niezłomną wytrwałośc w dbaniu o to, żeby każdy z nas miał aktualny, wiarygodny stopień i żeby wszyscy szybko rozwijający się zawodnicy nie musieli za długo czekać na awans.

W związku z powstałym wakatem rozpoczęły się poszukiwania nowego Opiekuna, który poprowadzi "Grabolkę" przez następne lata.

Do czasu jego znalezienia obowiązki Grabola tymczasowo przejmuje Wiesław Sawicki. W bieżących sprawach rankingowych (przede wszystkim w sprawie przekazania wyników turniejów) można kontaktować się z nim pod adresem ranking (at) go.art.pl.

W sprawach indywidualnych (np. przyspieszonych awansów) należy nadal kontaktować się z Komisją Rankingową pod adresem komisja.rankingowa (at) go.art.pl.