wrzesień 2009

Akademickie Mistrzostwa Europy 2009

Uczestnicy Akademickich Mistrzostw Europy 2009 W dniach 25-27 września w Warszawie odbywały się Akademickie Mistrzostwa Europy 2009 (European Students Championship 2009). Udział wzieło 20 studentów z 8 krajów, w tym 7 zawodników o sile 4 dan lub wyższej (w sumie 11 danowców). W trakcie turnieju była przeprowadzona transmisja telewizyjna przez EuroGoTV oraz retransmisja gier na dwóch pierwszych deskach na serwerze KGS. W sobotę odbyła się impreza integracyjna w lokalnym klubie go: Kawangarda. Zapisane partie można zobaczyć w serwisie baduk.pl.

Czytaj dalej

Akademickie Mistrzostwa Europy 2009

AME 2009 zaczynają się już dziś w Warszawie... Swój udział zapowiedziało 31 zawodników z całej Europy, w tym 12 danowców o sile 4d lub wyższej. Razem z czerwcowym turniejem w Warszawie będą to dwa najsilniej obsadzone turnieje w Polsce (w 2009 roku), więc warto przyjść pokibicować :).

Czytaj dalej

Poznań Game Arena 2009

Tegoroczne targi gier i multimediów Poznań Game Arena odbędą się już 17 i 18 października.
Wszystkich chętnych zapraszamy, wśród przeróżnych gier: komputerowych, planszowych czy karcianych nie zabraknie również Go. Nauka gry, czy turnieje dla początkujących to tylko mała część tego, co będzie się działo na naszym stoisku. Szczegółowe informacje wkrótce na stronie klubowej
Do zobaczenia!

Czytaj dalej

Mistrzostwa Europy Kobiet 2009

W dniach 18-20 września w Mikulovie (Czechy) odbyły się Mistrzostwa Europy Kobiet. Polskę reprezentowała Żaneta Chwedyna 2 kyu, która zajęła 7 miejsce. Wygrała Rita Pocsai 5 dan z Węgier.

Tabela

Zdjęcia

mini-Biuletyn Zarządu PSG na lipiec 2009

Oto rzut okiem na to, czym zajmował się Zarząd PSG w lipcu 2009.

Czytaj dalej

Eliminacje do Pucharu Premiera Korei - wyniki oficjalne

Pierwsze miejsce w turnieju zajął Kamil "fisz" Chwedyna ex aequo z Radosławem "Radziolem" Jachymem.

Zarząd PSG, cytując wypowiedź prezesa PSG - Leszka Sołdana na Go-Lu, "w obliczu problemów związanych z brakiem zasad wyłaniania kolejności wsród uczestników KPMC, został zmuszony do podjęcia arbitralnej decyzji o wyborze".

Arbitralną decyzją będzie nasz kraj reprezentować Kamil Chwedyna.

My gratulujemy świetnej gry Kamilowi i Radkowi.

Czytaj dalej

Turniej w Gdańsku - wyniki

Wyniki turnieju rozegranego 12 września w Gdańsku można znaleść na stronie gdańskiego klubu Dango.

Wyniki Eliminacji do Pucharu Premiera Korei

Wyniki poszczególnych rund można znaleźć tutaj.

Eliminacje do Pucharu Premiera Korei

Po raz kolejny spotykamy się w Łodzi! Tym razem przy okazji eliminacji do turnieju o Puchar Premiera Korei. Obecna lista zarejestrowanych zapowiada wiele emocji. Możliwe że dojdzie do pojedynku obecnego mistrza Polski Leszka Sołdana z jego poprzednikiem Kamilem Chwedyną (cały czas czekamy na potwierdzenie przyjazdu Leszka). Poza tym w turnieju zagra młody i zdolny Radziol! Zobaczymy również czy Ewa Moś nie zapomniała o co chodzi w go :)

Czytaj dalej